Blog

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Servisi

Çok büyük işyerleri, oteller ve işletmeler tarafından kullanılan sanayi tipi çamaşır makineleri çok büyük yükte çamaşır yıkayabilme gücüne sahip olarak üretilmektedir. Bu makinelerin aynı evlerimizde kullanmış olduğumuz çamaşır makineleri gibi aralıklı süreçlerde arıza çıkarttığı görülebilir. Sanayi tipi çamaşır makineleri arıza yaptığında mutlaka sanayi tipi çamaşır makinesi arızalarını çözüme ulaştırabilecek sanayi tipi çamaşır makinesi servisi çağırmak gereklidir. Çamaşır makineleri en gerekli eşyalardan birisi olarak bazı büyük işletmelerde de kullanılmaktadır.

Bu işletmeler genellikle; oteller, çamaşırhaneler, kuru temizleme servisleri ve hastanelerde kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan büyük boy makineler arıza yaptıklarında mutlaka servise ihtiyaç duymaktadır. Sanayi tipi çamaşır makinesi tamirinden anlamayan kişilere bu cihazlar kesinlikle emanet edilmemelidir. Eğer sanayi tipi çamaşır makinesi tamir etmeyi bilmeyen servis elemanlarına bu makineler tamir edilmek üzere emanet edilirse, yüksek maliyet ile tamir edilebilecek arızaların ortaya çıkmasına neden olabilirler.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Arızaları

Ev tipi çamaşır makinelerinden daha büyük ebatlarda ve daha yüksek kiloda çamaşır yıkama becerisi olan sanayi tipi çamaşır makineleri, aynı evlerimizde kullanmış olduğumuz çamaşır makinelerinin çıkartmış olduğu arızaları gösterebilir. Bu arıza çeşitleri de sadece sanayi tipi çamaşır makinesi servisi tarafından giderilebilmektedir. Evlerimizde kullanmış olduğumuz çamaşır makinelerinin nasıl arıza çıkartmaması için yıllık olarak bakım yaptırıyor isek, işyerlerinde kullanmış olduğumuz sanayi tipi çamaşır makineleri de arıza çıkartmaması için mutlaka yıllık veya altı aylık olmak üzere bakıma tabi tutulmaları gereklidir. Sanayi tipi çamaşır makinelerinde; çamaşır makinesinin su akıtması, çamaşır makinesinin çok sesli çalışması, çamaşır makinesinin hiçbir şekilde çalışmaması, çamaşır makinesinin deterjan almaması ve çamaşır makinesinin içinde bulunan çamaşırları iyi bir şekilde temizlememesi gibi arızalar görülebilmektedir.